×
Úvod Pracovné ponuky Kontakt Registrovať Prihlásiť
16. 9. 2019
Vláda plánuje zrýchliť proces zamestnávania cudzincov na Slovensku
Personal management

Predmetom personálneho manažmentu v Getbid Personal je okrem obsadzovania pracovných miest a tvorby optimálnych pracovných podmienok aj komplexná starostlivosť o zamestnanca, v ktorej sa sústredíme jednak na povinnú sociálnu starostlivosť o pracovníka, ako i jeho vzdelávanie či bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci.


Cielime tiež na samotné pracovné prostredie a otázky pracovného režimu a v oblasti Internal Outplacement ako takej sa zameriavame na poradenstvo vo sfére pracovného práva, zdravotné zabezpečenie i komunikáciu s úradmi a možnosti rekvalifikácie.

Predseda vlády dal odborárom garanciu, že vláda neprijme opatrenia, ktoré by mali zhoršiť postavenie našich zamestnancov. Cudzinci by podľa Pellegriniho mali na Slovensku pracovať za rovnakých podmienok, za akých pracujú občania Slovenska. Upozornil na to, že Slovensko je z hľadiska počtu cudzincov pracujúcich v krajine na chvoste štátov Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, keď na Slovensku pracuje len 1% ľudí zo zahraničia. Na Slovensku je pritom podľa neho v súčasnosti zamestnaných vyše 60 tisíc cudzincov, z ktorých polovica je z členských krajín Európskej únie a druhá polovica z krajín mimo EÚ.


"Zamestnávatelia by mohli dostať nejaký benefit"


Chcete sa podeliť s týmito informáciami? Zdieľajte!

Chcete získavať echo o nových HR aktualitách?

Chcete si vyhľadavať pracovné ponuky
aj v mobile?

Odteraz máte možnosť si nechať vyhľadať pracovné ponuky, reagovať prostredníctvom našej aplikácie a získať kontakt, príp. spätnú väzbu od svojho potencionálného zamestnávateľa. Začnite práve teraz a stiahnite si našu aplikáciu na uvedených platformách.

appstore, logo googleplay, logo